..:: Menu ::..

Strona główna
Nowości
Download
Artykuły
Linki
Produkty
Kontakt

E-mail: cycoslav@poczta.onet.pl
Gadu-Gadu:
4390845

..:: CS Audio CD Player v1.0 ::.. 

 

Aplikacja CS Audio CD Player w wersji 1.0 jest typowym odtwarzaczem muzyki zapisanym w formacie Audio CD. Posiada możliwość zapamiętania nazw utworów (po wcześniejszej edycji) oraz wszystkie podstawowe funkcje jakie powinien posiadać dobry odtwarzacz wolnostojący. Jak zwykle firma CS Corporation nadaje kolejnej aplikacji wizerunek przypominający standardowe urządzenie stojące na półce. Wychodzimy z założenia, że nie warto utrudniać użytkownikowi życia i lepiej stosować proste, znane wszystkim technologie. Aplikacja jest banalnie prosta w obsłudze, wszystko odbywa się za pomocą jednego-dwóch kliknięć myszką. Jeżeli chodzi o wyświetlane informacje, to fima CS Corporation starała się, aby wszystko było widoczne (zastosowaliśmy dużą czcionkę widoczną z kilku metrów nawet przy wysokich rozdzielczościach) i jasno pokazane. Tak więc na wyświetlaczu znajdziemy podstawowe dane na temat naszej płyty, czyli:

a) Numer utworu
b) Ilość utworów
c) Stan odtwarzania (np. Pauza, czy Odtwarzanie)
d) Czas odtwarzania
e) Czas całkowity utworu
f) Tytuł utworu (po ówczesnej edycji)
g) Nazwę funkcji wybieranej myszą

Program posiada możliwość ukrycią się w zasobniku systemowym, bez obciążania procesora, czy samego systemu operacyjnego. Wystarczy nacisnąć F2 i program automatycznie chowa się do tzw. tray'a bez przerywania piosenki. Podstawowe fuknkcje aplikacji dostępne są z klawiatury. Jest to przydatne, gdy np. chcemy tylko i wyłącznie posłuchać sobie płyty, bez pracy na komputerze. Włączame wtedy odtwazanie i wyłączamy monitor (gdyż nie potrzebnie będzie pobierał prąd). Nie musicie się martwić, że nie widać czasu piosenki czy jej tytułu. Program posiada (JAKO JEDYNY NA RYNKU) funkcję automatycznego "wypowiedzenia" potrzebnych informacji, tj. Tytuł piosenki, pozycję w czasie i całkowity czas trwania utworu. Wystarczy wybrać na klawiaturze przycisk "I" - prawda że to łatwe? W aplikację wbudowano również możliwość selektywnego wybierania piosenek. Wystarczy wybrać cyfrę i gotowe. Program automatycznie załaduje piosenkę do pamięci. Już nie trzeba przeskakiwać po utworach... Aplikacja posiada również tzw. programator odtwarzania, czyli funkcję dzięki której Sami ustalamy w jakiej kolejnoścji i jakie piosenki będą odtwarzane. Służy do tego prosty edytor - dostępny już po jednym kliknięciu w oknie głównym aplikacji. Działa tam też metoda drag & drop, czyli tak zwane przeciąganie elementów z jednego miejsca na drugie...


W program wbudowano świeżo opracowane przez firmę CS Corporation technologie. Są to:

1) ACDD - Automatic CD Detection - funkcja służy do automatycznego wykrywania płyty w formacie Audio CD. Program na samym początku uruchamia ten system sprawdzania, po czym włącza się, bądź wyświetla komunikat.

2) BFS - Big Font Size - jest to właściwie ułatwienie dla osób korzystających z dużych rozdzielczości lub ludzi o słabszym wzroku. Program posiada wystarczająco czytelną czcionkę - jeśli chodzi o wyświetlanie informacji - nawet z dużych odległości.

3) CSIS - CS Information Speaker - w aplikację wbudowano system syntezy mowy (korzysta ona z funkcji systemów opartych na Windows NT/2k/XP). Jest to jeszcze wersja beta i firma włoży jeszcze dużo pracy, aby funkcja działała jak należy. Jednak już teraz za pomocą jednego przycisku, można uzyskać potrzebne informacje z głośników. Jest to przydatna funkcja jeżeli ktoś lubi słuchać muzyki na komputerze z wyłączonym monitorem. Wystarczy tylko jeden ruch ręką i męski głos poinformuje nas o stanie utworu (więcej w opisie programu).

Program został oparty o licencję shareware, więc do pełnego działania wymaga klucza. W celu jego nabycia należy odwiedzić nasz sklep internetowy, bądź stronę produktu. Program oczywiście działa bez aktywacji, jednak na podobnej zasadzie jak aplikacja CS DVD Player 3.0 PRO, czyli pozwala na testowanie jedynie przez 5 minut. Może jednak nie jest to długi czas działania, ale i koszt licencji nie jest wygórowany i jeżeli kogoś zainteresuje aplikacja, może sobie pozwolić na taki wydatek.

 

  
CS Corporation 2oo1-2oo5